22 listopad 2018

 

Jest jedna kobieta, której „TAK” rozpoczęło nowy etap w historii człowieka, historii świata, historii zbawienia. Jest jedna kobieta, którą Bóg wybrał i zaprosił do niezwykłej roli. Ona – dziewczyna z Nazaretu, córka i narzeczona, pobożna Żydówka, kobieta z planami na swoje życie i marzeniami, które chciała realizować. Zupełnie normalna, zatroskana o codzienne sprawy.

Adwent – czas oczekiwania i przygotowania swojego serca do przyjścia Zbawiciela. Ona była tą, która czekała w wyjątkowy sposób – nie tylko przygotowując serce, ale całe swoje życie na tego nowego Człowieka, na samego Mesjasza – Jej pierwsze dziecko. W tegorocznym Adwencie chcemy nasze oczekiwanie spędzić wsłuchując się w słowa tej wybranej przez Boga Niewiasty – Maryi.

Niewiele Jej słów zapisano na kartach Ewangelii. Tym bardziej każde z nich jest warte uwagi. Słowa Maryi mówią znacznie więcej, niż się pozornie wydaje. One są skierowane do nas, są przykładem tego, kiedy i co warto mówić, jakich użyć słów… a kiedy przemilczeć i zachować wszystko w swoim sercu.

Przez 4 kolejne tygodnie Adwentu będziemy wsłuchiwać się w słowa Maryi, odnosząc je do naszego życia i szukając w nich odpowiedzi na nasze codzienne troski. Fiat – pełne zaufania „TAK” wobec Bożego planu, piękne uwielbienie Bożej mocy w hymnie Magnificat, wypowiedziane w świątyni „Synu, czemuś nam to uczynił” oraz polecenie wydane sługom: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

Komentarze do słów przygotowują s. Maria Donata i Katarzyna Marcinkowska. Słowo wprowadzenia kieruje do nas także ks. Marcin Ożóg. Na każdy tydzień pojawi się świadectwo oraz karta pracy (w formacie pdf do druku).

Aby dołączyć do programu, należy zarejestrować się na portalu www.ubogacona.pl (ikona z kłódką), następnie wybrać „Zasłuchana w Jej słowa – Adwent z Maryją” i kliknąć „dołącz do programu”.

Materiały będą udostępniane w sobotę przed każdą kolejną niedzielą Adwentu. Nie będzie możliwości powrócenia do materiałów z poprzedniego tygodnia.

Udział w programie „Zasłuchana w Jej słowa” jest bezpłatny.Cztery tygodnie. 
Cztery fragmenty Ewangelii.
Cztery rozważania.
Cztery karty pracy.

Aby wziąć udział:
 zarejestruj się (załóż konto) na www.ubogacona.pl
 dołącz do programu "Zasłuchana w Jej słowa" 
 odliczaj z nami dni do startu!
 1.12 przybywaj po materiały na pierwszy tydzień adwentu!
 
 

Chodź z nami i bądź uBOGAcONA!

 
 

Żeby komentować artykuły należy się zalogować.