uBOGAcONA pielęgnuje relacje. Wie, że - aby były one budujące i piękne, potrzebny jest czas i wysiłek. Nie ma tu dróg na skróty. uBOGAcONA dba o najważniejsze więzi w życiu - z Panem, z najbliższymi osobami, a także… z innymi niewiastami, zyskując dzięki nim umocnienie na drodze. I… sama też umacniając innych!

Jak dbać o te kobiece relacje? Co zrobić, by spotkania z kobietami przynosiły nie tyle okazję do narzekań czy plotkowania, ale prawdziwego umocnienia na drodze wiary - w naszej codzienności? W 2014 r. powstał pomysł na inicjatywę objętą szerokim hasłem Między Niewiastami, które przywołuje na myśl najpiękniejsze spotkanie dwóch kobiet.

Początki Między Niewiastami

Pierwszym dziełem inicjatywy Między Niewiastami był program formacyjno-rozwojowy dla grup kobiecych, który rozpoczął się w marcu 2014 r. Składał się on 3 bloków tematycznych (Ja-kobieta, kobiety Starego Testamentu, kobiety Nowego Testamentu), omawianych po kolei przez poszczególne grupy. Grupy kobiet - samodzielnie zorganizowanych - spotykały się co 2 lub 4 tygodnie, przerabiając temat, wspólnie modląc się i rozmawiając na ważne dla nich tematy.  Kilkanaście grup ukończyło cały program!

Programy formacyjne między niewiastami

Owocem działań z 2014 i 2015 r. są programy formacyjne dla kobiet, które nie tylko mogą służyć do formacji własnej, ale także do spotkań w grupach! Pozwalają one na pracę własną, a następnie - wymianę swoich doświadczeń i wspólne rozważanie danych fragmentów Pisma Świętego czy fragmentów innych pism (pism świętych). Pomocnicze pytania, a także konkretna ścieżka tematyczna ułatwiają pracę!

Posłuchaj więcej tutaj.

Tydzień Świętowania Kobiecych Relacji

W 2017 r. pierwszy raz świętowałyśmy Tydzień Między Niewiastami. Przypada on na przełom maja i czerwca. Dlaczego akurat w tym czasie? To właśnie wtedy obchodzimy cudowne święto - spotkanie dwóch boskich kobiet - Maryi i Elżbiety, od których tak wiele możemy się zaczerpnąć, jeśli chodzi o kobiecą przyjaźń. Oczywiście tak naprawdę nie potrzebujemy specjalnego tygodnia do tego, by świętować kobiece relacje! One przecież dzieją się cały czas. My ich doświadczamy. My je rozwijamy. My w nich trwamy. Ale Tydzień Świętowania Między Niewiastami to czas na to, by o potrzebie i bogactwie tych relacji sobie przypomnieć. Sobie i innym. I o tym, że te relacje - niosące wiele darów - nie układają się same, nie dojrzewają bez naszego udziału i świadomości. Że też przynoszą trudności i rany. Ale dobra nowina jest taka: mamy na nie wpływ. A jeszcze bardziej ON ma je w Swych Dłoniach!

Materiały z minionych Tygodni Między Niewiastami znajdują się tutaj:

 

Chciałabyś podzielić się z nami swoim świadectwem przeżywania relacji Między Niewiastami?
Zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.!