27 marzec 2019

 

Lektura Innej strony piękna to jak spotkanie z przyjaciółką, która dzieli się z nami swoim sercem. Przyjaciółka, które przeszła długą i niełatwą drogę odkrycia swojej wartości i prawdziwego piękna, więc dobrze rozumie zagubienie wielu kobiet w dzisiejszym świecie. Kobieta, która miała okazję doświadczyć, będąc modelką, jak patrzy się dzisiaj na piękno i dokąd prowadzi odarcie go z wartości. A także - jak ważne jest to, w jaki sposób my patrzymy na siebie i jak rozumiemy nasze piękno. 

Chciałabym, żeby ta książka dała ci do myślenia odnośnie do twojego wewnętrznego i zewnętrznego piękna.
Modlę się, by zachęciła ona kobiety do dumnego noszenia wiary - w małej czarnej, w dżinsach czy w mundurze
Leah Darrow

Tak. Ta książka daje do myślenia. Statystyki podawane przez autorkę dotyczące postrzegania przez kobiety swojego ciała i wpływu mediów na rzeczywistość - robią wrażenie. I choć mowa raczej o amerykańskim świecie, to jednak wiele zachowań i postaw jest jak najbardziej nam znanych. Dla wielu kobiet będzie potwierdzeniem tego, co już tak dobrze wiedzą - a czasem tylko... o tym zapominają. 

Leah nie umniejsza piękna zewnętrznego - wie, że jest ono także częścią naszej kobiecości, które wymaga pielęgnacji i właściwego spojrzenia. Jednak o wiele ważniejsze jest połączenie go ze źródłem piękna. 

Inna strona piękna - piękno, którym jest Bóg - nigdy nie przemija.
Zawsze będzie nas prowadzić do pełni, świętości i radości,
ponieważ droga piękna jest drogą Jezusa Chrystusa
Leah Darrow

Leah urzeka mnie tym, z jaką siłą, wdziękiem i troską niesie dobre przesłanie innym kobietom, pragnąc, byśmy i my to Piękno odnalazły. I żyły nim w pełni, zwracając uwagę na to, jak postępujemy, jak budujemy relacje, jakie słowa wypowiadamy, a nawet… co zakładamy. Bardzo ciekawymi dodatkami są praktyczne wskazówki na temat skromności czy... wyzwanie związane z organizacją naszej garderoby (a która z nas nigdy nie miała z nią problem?). 

Książka szczególnie wiele może wnieść w serca młodych kobiet, ale... i tym starszym też może dużo dać!

Leah Darrow odnalazła wielki skarb - prawdziwe piękno i swoją wartość w Bogu. Dziś zaprasza nas do odkrywania tego piękna i życia nim w pełni! Daje nadzieję i staje obok jak przyjaciółka, która zna trud drogi, pułapki na niej zastawione, a także - widzi cel.  

***

Leah Darrow, Inna strona piękna. Świadectwo nawróconej modelki, wyd. Esprit, Kraków 2019.

uBOGAcONA objęła patronat nad książką


Żeby komentować artykuły należy się zalogować.

You have no rights to post comments