Notes ROZKWITAM stworzony został przez kobiety i z myślą o kobietach. To - pozornie bardzo zwyczajne - narzędzie do pracy nad sobą w sposób, który najbardziej ci odpowiada. Nie narzuca konkretnych działań, schematów, a wyłącznie inspiruje i wskazuje kierunki, w których warto podążać ku… rozkwitaniu!

 

 

 Bóg podarował ci dokładnie tyle czasu, ile potrzebujesz. Jednak ostateczna decyzja o tym, jak go wykorzystasz, należy do ciebie. Skończ więc z wymówkami i zrób wreszcie coś dla siebie. Coś, dzięki czemu rozkwitniesz – dla Jego chwały!

 

Na początek zdefiniuj, czym dla ciebie jest rozkwitanie. Co sprawia, że piękniejesz duchowo i fizycznie. Dzięki czemu uśmiechasz się i zarażasz tym uśmiechem innych ludzi. A potem… przystąp do działania.

Poniżej odnajdziesz trzy pomysły na poprowadzenie swojego Notesu. 

Jedz!

W życiu należy zachować równowagę: być po trosze ewangelicznymi Marią i Martą. Aby duchowo rozkwitnąć, czasem trzeba zacząć od uporządkowania naszych codziennych, prozaicznych spraw. Ciało nie rozkwitnie bez ducha, ale i duch bez ciała. Czy wiesz, jak potrzebny dla duchowego spokoju, dla skupienia na modlitwie i kontemplacji słowa Bożego jest… sen? Podobnie sprawa ma się ze zdrową dietą i aktywnością fizyczną. Twoje ciało jest wszakże twoją świątynią, jest darem od Boga, który należy szanować. Potraktuj Notes jako planer wprowadzania zdrowych nawyków. Opracuj w nim całą strategię swojego rozkwitania w tym obszarze. Sporządź plan treningów, założenia diety, do których powinnaś się stosować, zaplanuj wizyty lekarskie. Wprowadź te wszystkie założenia w życie i obserwuj, jak zmienia się nie tylko twoje ciało, ale przede wszystkim… wnętrze!

Módl się!

Oczywiście, nie samym chlebem żyje człowiek. Należy wystrzegać się przesadnego kultu ciała i pamiętać o tym, jaki jest nasz Cel. Aby go osiągnąć - uBOGAcaj się Jego Słowem! Zamieszczaj w Notesie poruszające cię fragmenty Pisma. Przepisując je, lepiej je zapamiętasz. Trwale pozostaną one zapisane w twoim sercu.

A może Notes stanie się twoim narzędziem komunikacji z Bogiem? Dobrze wiesz, jak trudno czasem z Nim rozmawiać, powiedzieć mu szczerze o wszystkich swoich problemach i wątpliwościach. Spróbuj zatem komunikować się z Nim w formie listów, które możesz zamieszczać właśnie w notesie! Możesz też zapisywać tam słowa własnej, osobistej modlitwy, jakie chciałabyś do Niego skierować i przekonaj się, jak cudowne działanie ma modlitwa wypowiedziana własnymi słowami, płynąca prosto z serca!

Inspiruj się! W Notesie znajdziesz mnóstwo motywujących cytatów, które mogą stać się dla ciebie świetnym impulsem do refleksji lub działania. Korzystaj z nich – ozdabiaj, wycinaj i umieszczaj w swojej przestrzeni, ale co najważniejsze – wcielaj ich przesłanie w życie!

Kochaj!

Siebie, ludzi i cały stworzony przez Boga świat! Kochać świat to umieć zachwycić się nim tu i teraz, takim, jaki jest. Wyrazem tej miłości niech będzie wdzięczność za wszystko, co cię spotyka. Wykorzystaj notes jako dziennik wdzięczności lub pamiętnik, gdzie każdego dnia, przy wieczornej modlitwie, wpisywać będziesz wszystko, za co tego dnia dziękujesz. To wspaniała, uwalniająca praktyka pokazująca, jak wieloma łaskami każdego dnia obdarza nas Pan. Trzeba tylko chcieć je dostrzec!

Kochać siebie to znaczy dbać o siebie i rozwijać się. Mieć dla siebie czas. Mówi się, że nie jest zdolny do miłości bliźniego ten, kto nie ukochał samego siebie. Gdy będziesz zawsze zabiegana, wyczerpana fizycznie, słaba duchowo, nie uczynisz świata piękniejszym i lepszym miejscem. Nie wywołasz uśmiechu na twarzy drugiego człowieka. Zadbaj o swój rozwój i rób to, co cię uszczęśliwia! W Notesie możesz zamieścić listy uBOGAcających książek, które chciałabyś przeczytać, filmów, które pragniesz obejrzeć, czy nawet rzeczy, których chciałabyś się kiedyś nauczyć. I niech nie skończy się na planowaniu – po sporządzeniu takiej listy przystąp do działania. Nie bój się też marzeń! Spisz je w Notesie. Wytyczaj cele i realizuj je. Marzenia, choćby te najbardziej nieprawdopodobne i nieosiągalne, z Bożą pomocą mogą się spełnić!

 
***
„Rozpocznij tam, gdzie jesteś. Wykorzystaj to, co masz. Zrób to, co możesz”
I… ROZKWITAJ w Jego miłości

 

Anna Kalawska 

Żeby komentować artykuły należy się zalogować.

You have no rights to post comments